Bělský rybník

Bělský rybník leží v údolí říčky Bělé nedaleko Kytlice.

Existoval už v době před třicetiletou válkou, ale v  polovině 19. století byl zrušen, postupně vyschl a zarostl.

Práce na obnově rybníka začaly v roce 2007 a od roku 2009 je rybník opět plný vody, kterou sem přivádí říčka Bělá. Chráněný lesem láká v létě ke koupání, na jaře a na podzim k procházkám v jeho okolí. Rybáři tu mají vyhlédnutá svá oblíbená místa.

Rybník je skrytý v lese a tak se o něm dlouho moc nevědělo. Většinou ho znali jen místní a chalupáři. Ale nakonec se pověst o rybníku začala šířit a brzy se z něj stalo velmi oblíbené místo milovníků koupání.

Rybník je ryze přírodní. Nejsou tu převlékárny, WC ani občerstvení, je tedy potřeba, aby byli návštěvníci ohleduplní.

Bělský rybník je kouzelné a krásné místo a zaslouží si, aby takové i zůstalo.

Fotografie Bělského rybníku

Jak se dostat k Bělskému rybníku

Ideální je k Bělskému rybníku vyrazit na kole. Projedete se krásnou přírodou a vykoupete se v nádherném místě bez přítomnosti jakékoli civilizace. Kolem se dostanete až k samotnému rybníku.

A nebo se k rybníku vydejte k autem. Budete muset zastavit na lesní cestě, kde je k parkování  pouze pár míst před závorou. Ostatní auta musí zůstat stát na úzké lesní cestě.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.

2 názory na “Bělský rybník”

  1. Dobrý den, jaká je situace v českém Švýcarsku ze strany Jetřichovic po tomto týdnu plném bouřek? Platí více výstrah před pády stromů, nebo úplně uzavřené turistické trasy, než co je vidět na mapy.cz? Děkuji za odpověď

  2. Dobrý den, bohužel nemáme aktuální zprávy. Včera jsme spali pod širákem, bouřka byla, ale z našeho pohledu se nejednalo o nic dramatického.
    Hezký den
    Václav

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *