Bělský rybník

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Bělský rybník leží v údolí říčky Bělé nedaleko Kytlice.

Existoval už v době před třicetiletou válkou, ale v  polovině 19. století byl zrušen, postupně vyschl a zarostl.

Práce na obnově rybníka začaly v roce 2007 a od roku 2009 je rybník opět plný vody, kterou sem přivádí říčka Bělá. Chráněný lesem láká v létě ke koupání, na jaře a na podzim k procházkám v jeho okolí. Rybáři tu mají vyhlédnutá svá oblíbená místa.

Rybník je skrytý v lese a tak se o něm dlouho moc nevědělo. Většinou ho znali jen místní a chalupáři. Ale nakonec se pověst o rybníku začala šířit a brzy se z něj stalo velmi oblíbené místo milovníků koupání.

Rybník je ryze přírodní. Nejsou tu převlékárny, WC ani občerstvení, je tedy potřeba, aby byli návštěvníci ohleduplní.

Bělský rybník je kouzelné a krásné místo a zaslouží si, aby takové i zůstalo.

Fotografie Bělského rybníku

Jak se dostat k Bělskému rybníku

Ideální je k Bělskému rybníku vyrazit na kole. Projedete se krásnou přírodou a vykoupete se v nádherném místě bez přítomnosti jakékoli civilizace. Kolem se dostanete až k samotnému rybníku.

A nebo se k rybníku vydejte k autem. Budete muset zastavit na lesní cestě, kde je k parkování  pouze pár míst před závorou. Ostatní auta musí zůstat stát na úzké lesní cestě.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Mohlo by Vás zajímat

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Tři rybníčky

Tři rybníky objevíte v části obce, která se jmenuje Krásné Pole. U třetího rybníčku na Vás vykoukne železitý pramen s plechovým hrnečkem.

Ćíst dál...

Ubytování v Chřibské

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?


Chcete článek doplnit či jste v něm našli nepřesnost? Napište nám do komentářů nebo na e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz. Zveřejníme je i s kontaktem na Vás.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *