Chřibské vodopády

Ke Chřibským vodopádům vede cesta od bývalé Střelnice. Vejdete do klidného lesního údolí, kterým protéká potůček. Cesta vás povede roklí po zbudovaných můstcích. Zpěv ptáků, šumění stromů, bublání potůčku a krásné výhledy vám budou po celou cestu dělat příjemnou společnost.

Na konci údolí je poměrně příkrý sráz se dvěma skalními převisy. Tady přechází potůček ve dva vodopády. Voda z nich padá dolů kolmo a nedotýká se přitom skály. To není u vodopádů v našich krajích úplně obvyklé. Za takovými vodopády se většinou putuje do tropických oblastí. 

A tak pokud chcete vidět tropický mini vodopád, hurá do Chřibské 🙂

Vodopády zásobuje voda stékající z Plešivce (pozor – nezaměňovat náš kopec s nejvyšším vrcholem Brd :-)) a jsou krásné v každém ročním období. 

Nejhezčí pohled je na ně v době jarního tání nebo po deštích, kdy je v nich plno vody a jejich pomalá písnička se mění v divoký pochod. V zimě většinou nezamrzají, jen se ozdobí sněhem a zmrzlými rampouchy.

Video Chřibských vodopádů

Jak se dostat ke Chřibským vodopádům

Cesta ke Chřibským vodopádům je snadná. Nejlepší bude, když auto zaparkujte přímo na náměstí a odsud se vydáte pěšky kolem torza podstavce střeleckého terče. K vodopádům Vás dovede turistické značení.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.