Chřibský hrádek

Výlet na Chřibský hrádek zvládnete za pár minut

Patří mezi šest známých skalních hradů v oblasti Českého Švýcarska. Jak se původně jmenoval, nevíme. Mezi lidmi se mu říkalo Pustý zámek nebo také Karlštejn. Nakonec se vžil název Chřibský hrádek. Od roku 1966 je chráněn jako kulturní památka.

Dodnes nevíme, kdo a proč hrádek založil. Na skále ho postavili někdy v polovině 13.století a začátkem 14. století byl z neznámých důvodů opuštěn. Našly se stopy po požáru, možná byl hrad v husitských dobách vypálen.

Místo, kde hrádek původně stával, působí dnes velmi romanticky. Okolní skály, úzká přístupová cesta, vzrostlé i padlé stromy dělají místo tak trochu tajemným. Kámen, na který se posadíte, nese stopy dávno zaniklých časů.

Zavřete na chvíli oči a zaposlouchejte se do vyprávění korun stromů. Třeba vám poví o pokladech, ukrytých loupežníky v tajných chodbách pod hradem. Zatím sice ještě nikdo žádný poklad nenašel, asi je dobře schovaný. Anebo žádný není? Kdoví …

Fotografie Chřibského hrádku

Jak se dostat k Chřibskému hrádku

Kousek od Chřibského hrádku je poměrně dost místa, na kterém můžete zaparkovat. Pak už se jen vydáte lesní cestou k hrádku.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *