Chřibský vrch

Na Chřibském vrchu se Vám bude líbit

Chřibský vrch leží asi 2 km od Chřibské, anebo 1 km od Křížového buku. Má dva vrcholy, které se dříve označovaly jako Malý a Velký.

Aby se to nepletlo, tak Velký Chřibský vrch je nižší (577 m), mohutnější vrchol na severozápadě, zatímco Malý Chřibský vrch je ten vyšší (621 m) a strmější na jihovýchodě.

Při výstupu na samotný vršek se netrénovaní trošičku zadýchají, ale není to nic hrozného. Cesta ovšem není úplně vhodná pro kočárky.

Chřibský vrch

Z obou vršků je krásný rozhled. Můžete si (opatrně) sednout i na skálu a dívat se do daleka, ale pozor především na děti a na hafany. Pod skalami je velká hloubka.

Na vrcholku jsou shluky skal a menší suťová pole. Cestou vás budou doprovázet krásné a statné buky, které už určitě něco pamatují. Pozorně si je prohlédněte, jsou vážně nádherné a vyzařuje z nich klid a důstojnost.

Máte-li štěstí na počasí, uvidíte Lužické hory, České Švýcarsko, Děčínský Sněžník a Šluknovskou pahorkatinu. Na suťových polích se občas mihne i kamzík.

Oficiální cesta na Chřibský vrch vede po zelené značce. Ale není to jediná cesta, po které se na vrchol dostanete. Když mrknete na mapy.cz, objevíte několik dalších pěšin.

Fotografie Chřibského vrchu

Jak se dostat na Chřibský vrch

Mrkněte na mapu. Tam kde trasa protíná silnici, je lesní cesta, kde v pohodě zaparkují tři auta. Odsud to na Chřibský vrch budete mít nejblíže.

Na mapě je výchozí bod trasy označen Křížový buk. Zde zaparkuje cca 10 aut.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.