Medvědí rokle

Medvědí rokle není místo pro halasné výpravy. Je to místo pro ty, kteří chtějí naslouchat a dívat se.

Vnoříte se mezi stromy a rázem se ocitnete v divočině. Strmá rokle v objetí všudypřítomných skal, které vás nutí zvednout hlavu a popustit uzdu představivosti. Jedna ze skal připomíná hlavu jednookého Žižky, druhá spícího draka, další želvu. Tady vládne svobodný duch a fantazii se meze nekladou 🙂

Stromy tu rostou i na kamenech, oplétají je svými kořeny a nutí je, aby jim byly pevnou oporou. Borůvčí a tráva mají na jaře barvu skotských kopců. Ze dřeva padlých stromů vyrůstají choroše a život zas pokračuje dál v přirozeném koloběhu, snad jen v trochu jiné formě.

Dost možná vás znenadání překvapí stádo prchajících laní či neslyšně letící dravec. Zůstáváte stát a všechno tiše pozorujete. Tady je spousta příležitostí sednout si pod stromy a hledět přes jejich koruny až do nebe, poslouchat ptáky a vzdálenou ozvěnu ve skalách. Na nic nemyslet, nikam nespěchat a prostě jen tak být.

Fotografie z Medvědí rokle

Jak se dostat do Medvědí rokle

Medvědí rokle je 2 km od Chřibské (směrem na Českou Kamenici) a pár metrů od Lesního divadla. Přestože Medvědí roklí nevede žádná turistická trasa, v podstatě až na její vrchol půjdete po vyšlapané lesní cestičce.

Medvědí roklí nevede žádná značená cesta, a proto vám nemůžeme ukázat celou trasu na mapě.

Doporučujeme začít ve směru od motorestu Na Bajtlichu po silnici směrem na Českou Kamenici a v zatáčce odbočit do Medvědí rokle. Zhruba v 1/4 cesty se před vámi objeví poměrně velký sklaní masiv, zde odbočte doprava. Až vystoupáte nahoru, napojíte se na modrou trasu, po které širokým obloukem sejdete zpět k motorestu Na Bajtlichu.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.