O projektu

Když jsme před lety hledali místo, kde budeme s našimi dětmi žít, zvolili jsme si Chřibskou. Tenkrát jsme to ještě nevěděli, ale dobře jsme udělali.

Žijeme uprostřed přírody plné krásných míst, na samé hranici Národního parku České Švýcarsko a jsme opravdu šťastní, že můžeme žít právě tady. Uvědomujeme si to každý den.

České Švýcarsko máme procourané křížem krážem. Jak by také ne, žijeme tu už téměř třicet let. Ale přesto zde stále objevujeme nová místa. Ať už přímo v Českém Švýcarsku nebo v jeho těsné blízkosti. A to nás ohromně baví.

Máme pochopení pro každého návštěvníka Českého Švýcarska, který je tady poprvé. Chápeme, že musí zažít Soutěsky v Hřensku, pobýt na Pravčické bráně, navštívit Dolský mlýn, vystoupat na Mariinu skálu a užít si výhledy z Vilemíniny stěny. Když jsme se přistěhovali, byli jsme na tom úplně stejně. A pak jsme na všechna ta známá místa vodili své přátele a kamarády, kteří k nám přijeli na návštěvu. Jsou to místa, která by měl každý, kdo zavítá do Českého Švýcarska, navštívit téměř povinně :-)

Ale pak je tu dalších bezmála 300 míst, která stojí za návštěvu. Jsou trochu stranou turistického ruchu, ale o to jsou mnohdy krásnější, klidnější a někdy i záhadnější. Rokliny a údolí, louky, vyhlídky, vodopády, místa ke koupání, ... Je toho hodně, co můžete objevit a zažít na tak relativně malém prostoru, jako je Národní park České Švýcarsko. Je toho až neuvěřitelně hodně, jedna návštěva vám stačit nebude.

Zapojili jsme naše partnery, spolupracovníky, kamarády a všechna ta místa vám postupně ukážeme. Jenom to nebude všechno hned a najednou. Čekají nás zhruba dva roky práce. Dejte nám proto čas, abychom portál dokončili k obrazu nejen svému, ale především k vašemu. Rádi budeme vašimi průvodci a rádci při každé vaší návštěvě Českého Švýcarska.

Nevytváříme komerční web, který vám primárně nabídne tipy na ubytování, stravování a slevovou kartu na aktivity v Českém Švýcarsku. Nejsou to stránky pro poskytovatele ubytování a stravování. Jsou to stránky nadšenců přírody, turistických a cyklistických stezek, míst skrytých i dostupných. A chceme, abyste byli návštěvou našeho krásného kousku Čech nadšeni, aby se vám tu líbilo a abyste se sem chtěli vracet.

Našim cílem, snem a vizí je vytvořit portál pro návštěvníky Českého Švýcarska, který je naplněný turistickými informacemi v takovém rozsahu, v jakém je nikde jinde nenajdete.

Václav a Martina

Send this to a friend