V Jetřichovicích je mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je skalní loupežnický hrádek Falkenštejn.
Auto zaparkujte na parkovišti Pod poštolčím kužele (za celodenní parkování zaplatíte 100 Kč) a vydejte se po žluté. Hrádek je vzdálený cca 500 m a za cca 20 minut budete stát u jeho vstupu.
Skalní hrad Falkenštejn (nazývaný též Sokolí hrad – cestou narazíte na reliéf erbovního znaku sokola s křížkem) byl vybudován na pískovcové skále (masiv Havraního kamene v nadmořské výšce 303 metrů), opevněné valem a příkopem, severo-východně od obce Jetřichovice, a to v I. polovině 14. století. Sloužil k ochraně České stezky do Míšně a Lužice a byl součástí Kamenického panství.
K vrcholu skály se vcházelo nenápadnou přírodní průrvou. Na vrcholové plošině pravděpodobně stála i dřevěná věž a plošina byla ohrazena palisádami.
Písemné zmínky o hradě pochází z roku 1395 – tehdy byl tamním hejtmanem Nice Hokacker, sloužící Janu III. z Michalovic. Později byli majiteli hradu Berkové z Dubé a po nich Zikmund Děčínský z Vartenberka. I když hrad tehdy obývala posádka, ten postupně pustl, časem se tu zdržovali různí lapkové, a poslední písemné zprávy se o něm dochovaly z roku 1460. Poté skalní vyhlídku využívaly požární hlídky.
Turistický zájem o hrad Falkenštejn se projevil ve II. polovině 19. století – tehdy se stal výletním cílem a dokonce se tam konaly různé lidové zábavy a kulturní akce. Přístupovou cestu a turistický areál nechala zřídit roku 1852 Vilemína Kinská.
Dnes se tu nachází pouze zřícena hradu – zachovaly se části kaple a komnat. Aby byl hrad Falkenštejn stále přístupný veřejnosti, a přitom se měkký pískovec nijak zbytečně neopotřebovával, byla zde zbudována železná schodiště a na vrcholu kovová vyhlídková plošina. Tak je možné uchovat tuto chráněnou kulturní památku co nejdéle pro další generace. Vrcholová plošina totiž nabízí překrásné výhledy.