Tři rybníčky

Tři rybníčky pod Železným vršíkem objevíte v části obce, která se jmenuje Krásné Pole a kde se říká V Rybníkách.

Skryté za stromy jako rybníček Brčálník ze známého večerníčku o Rákosníčkovi. Hladiny rybníčků jsou porostlé rákosem, orobincem a různými dalšími vodními rostlinami. Když se budete pozorně dívat, mrkne na vás i pár leknínů. Jako v zrcadle se na hladinách odráží obloha a koruny stromů z okolního lesa. Na jaře se voda u břehu hemží žabí drobotinou.

Cesta k rybníčkům není značená. První dva rybníčky najdete hned vedle sebe. K tomu třetímu musíte popojít ještě o kousek dál. Občas jdete stezkou uprostřed lesa či malé louky. Pod nohama vám praskají ztrouchnivělé kmeny stromů, které pod smaragdově zelenou trávou nejsou vidět. Narazíte i na potůčky, stružky a mokřiny, které je třeba obejít nebo přejít po kmenech padlých stromů.

V okolí rybníčků si nemůžete nevšimnout kamenného koryta, které bylo vybudováno pro vodu valící se z kopců po jarním tání nebo po vydatných deštích. V poslední době však koryto na svůj příval vody stále marně čeká …

O kousek dál na vás vykoukne studánka s plechovým hrnečkem. Voda je pitná, ale železitá, jak koneckonců můžete vidět na kamenech ve studánce i na samotném hrnečku. 

No bodejť by ne, vždyť jsme pod Železným vršíkem :-).

Potok si pak dál razí cestu kamenitým korytem až k rybníčkům.

Fotografie tří rybníčků pod Železným vršíkem

Jak se dostat ke třem rybníčkům

Toto je první možnost. Zaparkujete na konečné zastávce autobusové dopravy. Místa je tam dost. K rybníčkům je to relativně blízko, ale nevýhodou v tomto případě je, že zhruba polovinu cesty půjdete po silnici.

A tady je druhá možnost. Je to sice o trochu delší, ale vyhnete se silnici. Po polní cestě (ta je vidět na fotografiích výše) půjdete až k lesu. Tam podle jeho hranice sejdete k rybníčkům. Sice tam nevede žádná cesta, ale protože budete mít rybníčky stále na dohled, nemůžete je minout.

Mohlo by Vás zajímat

Rudolfův kámen

Rudolfův kámen je jedna z jetřichovických vyhlídek, kterou najdete na parádním okruhu: Jetřichovice -> Mariina vyhlídka -> Vilemínina vyhlídka -> Rudolfův kámen -> Pohovka ->

Ćíst dál...

Střední vrch

Střední vrch, pod kterým se nachází rozsáhlá suťová pole, je relativně dobře přístupný. Odměnou po výstupu na vrhol Vám budou nádherné výhledy do okolí.

Ćíst dál...

Pomůžete nám vylepšit tento příspěvek?

Chcete článek doplnit? Dejte nám o tom vědět e-mail info@visitceskesvycarsko.cz

Máte hezčí fotografie a můžete je s námi sdílet? Pošlete nám je na info@visitceskesvycarsko.cz.